Avilin Spray 75ml

Avilin Balsam spray opatrunek adhezyjny zabezpiecza ranę przed czynnikami zewnętrznymi.

Skład / Ingredients : Polimer E (eter poliwinylobutylowy)

Opis działania wyrobu medycznego Avilin Balsam spray opatrunek adhezyjny : Avilin Balsam spray opatrunek adhezyjny spełnia na uszkodzonej skórze rolę przylegającego opatrunku, tworząc barierę ochronną. Ze względu na swoją strukturę chemiczną i właściwości fizyko-chemiczne zapewnia optymalne pH i wilgotność rany; zabezpiecza ją przed utratą wody oraz zapewnia jednoczesną wymianę gazową tworząc odpowiednie mikro-środowisko rany. Związek ten ze względu na stabilność chemiczną jest odporny na środowisko w jakim się znajduje a jego szczególnie wysoka lepkość powoduje, że utrzymuje się na uszkodzonej skórze i skutecznie zabezpiecza ranę przed czynnikami zewnętrznymi chroniąc ją przed zakażeniem pochodzącym z zewnątrz; zwłaszcza w przypadku ran trudno gojących się. W przypadku ran brudnych lub zakażonych przed nałożeniem opatrunku należy ranę oczyścić i zdezynfekować. Stosować do opatrywania ran wymagających zachowania wilgotnego środowiska

Sposób użycia:

Minimum raz dziennie, nanosząc na ranę z odległości 8-10 cm, ranę należy odpowiednio zabezpieczyć np. jałową gazą, W przypadku ran brudnych lub zakażonych przed nałożeniem opatrunku Avilin Balsam spray, należy ranę oczyścić i zdezynfekować.

Przeciwskazania do stosowania:

  • rany z silnym krwawieniem
  • uczulenie na składniki preparatu

W przypadku utrzymujących się dłużej dolegliwości i braku poprawy, bądź nasilenia się objawów należy zasięgnąć porady lekarza.

Copyright Nes Pharma